Luís Figo Barcelona–Real Madrid klubváltása hatalmas port kavart és erre még a semleges szurkolók is emlékeznek, sőt korosztálytól függetlenül nagyon kevés olyan (fociőrült) ember van, akivel ez a hír ne jött volna szembe akár utólag is. Az első „áruló” Alfonso Albéniz volt, aki 1901 és 1902 között a Barcelonában, majd 1902 és 1911 között pedig a Real Madridban játszott. A német Walter Rositzky pedig első külföldiként viselte mindkét csapat mezét: FC Barcelona (1911-1913), Real Madrid (1913-1914).

Igyekeztünk felkutatni minél több olyan játékost, aki a Katalán (általában) gránátvörös-kék és a Királyi Gárda (legtöbb esetben) fehér mezét is magára öltötte. Ugyanakkor nem célunk kitérni arra, hogy ki, melyik klubban alkotott igazán maradandót, ki hány gólt szerzett, vagy éppen a Barça vagy a Real színeiben volt-e sikeresebb. Egyszerűen csak galériába szedve mutatunk 15+1 focistát a Rioting Football válogatásában. Íme, hét, akikről csak megemlékezünk: Luis Milla, Evaristo Macedo, Jesús Pereda, Josep Samitler, Fernand Goyvaerts, Lucien Muller, Nando Muñoz. Ami pedig az arcképcsarnokot illeti: vannak igazán nagy nevek, kevésbé ismertek, régi motorosok is és legendák itt is, ott is. Nem erősorrendben, hanem ABC szerint haladunk.

































